Rozmowa z Elwirą Kołodziejczyk czyli niezapomniane chwile z optymistką

  • Rozmowa z Elwirą Kołodziejczyk autorką profilu na Instagramie ostatnie_podrygi_50plus
  • Najciekawsze powiedzenia Elwiry Kołodziejczyk
  • Przepisy nie tylko na pyszną zupę dyniową, czy pizzę ale przede wszystkim na młodość i zdrowy duch

Gdzie poznałam Elwirę Kołodziejczyk?

Z Panią Elwirą Kołodziejczyk poznałyśmy się dzięki online w trakcie pandemii. Autorkę profilu ostatnie_podrygi_50plus, prowadzonego na Instagramie, znalazłam dzięki rankingowi silver influencerów, który został opublikowany przez serwis wprost.pl. Pani Elwira zajęła 7. miejsce. Serwis w swoim rankingu nie brał pod uwagę samych zasięgów. Postawił na osobowości, osoby, które angażują swoich fanów, a nie na statystyki. To jest bardzo dobre podejście z punktu widzenia marketingowego. Na co dzień często jesteśmy „zalani” młodymi influencerami, którzy mają lajki ale całkiem spora ich część nie jest angażująca. DDOB w ciekawy sposób obnaża profile influencerów, które zdarza się, że są pełne „pustych” obserwujących (ale o tym kiedy indziej).
Znalazłam Panią Elwirę w sieci i tak zaczęłyśmy rozmawiać o stereotypach na temat starszych osób, o współpracy, o rozwoju profilu Pani Elwiry i o wielu, wielu innych tematach. Na pewno spotkamy się jeszcze na wideo rozmowie online oraz w przyszłości w realu.
 

Nasza wspaniała rozmowa - zresztą sami oceńcie :)

Kinga Ciukta: Pani Elwiro jak to się stało, że zostało Pani influencerką?
Elwira Kołodziejczyk (ostatnie_podrygi_50): zawsze byłam aktywna, prowadziłam sama i z mężem różne biznesy. Teraz jestem na emeryturze, nie cierpię ludy, uwielbiam ludzi i ruch w około mnie i tak powstał mój profil.

Kinga Ciukta: Na swoim profilu ma Pani bardzo realistyczne i ciepła zdjęcia, bez zbędnego Photoshopa, przeróbek. Czy to celowe działanie? Czy raczej wynika to z faktu, że nie korzysta Pani z aplikacji do opracowywania zdjęć?
Elwira Kołodziejczyk: Większość zdjęć robi moja córka, która bardzo mi kibicuje i wprowadza w świat online. Dzięki temu teraz ja pomagam innym starszym wejść w online – sam fakt, że jestem tak aktywna na Instagramie skłania innych do korzystania z Instagrama, komentowania i zabawy w online. Ten Instagram to jest naprawdę fajna rzecz! Co do przeróbek… nie lubię sztuczności, nie cierpię przerysowania. Dlatego moje zdjęcia i styl jest z życia wzięty. Uwielbiam piękne rzeczy, estetyka ma dla mnie ogromne znaczenie ale jestem sobą i wszystko ma swój czas. Lubię nowoczesność ale nie będę odmładzała się nie pasującymi do mnie stylizacjami, czy też obróbką zdjęć i wideo. To nie ja i to nie jest moje podejście do życia. W związku z tym nie korzystam z aplikacji do obróbki zdjęć i nie jestem w nich biegła.

Kinga Ciukta: Piękne jest to, że przyciąga Pani ludzi i angażuje swoich fanów estetyczną normalnością i naturalnością. Setki komentarzy pod prawie każdym Pani postem i do 2,5 tys. polubień pojedynczych postów na Instagramie (ostatnie_podrygi_50plus), na którym ma Pani prawie 8 tys. followersów jest wynikiem, który pokazuje, że jest Pani bardzo lubianą osobą przez swoich fanów – angażuje ich Pani, jest Pani dla nich ważna. To jest bardzo fajne w świecie online.
Łamie Panie mity na temat seniorów. Jakie konkretnie?
Elwira Kołodziejczyk: Mam 62 lata, jestem pełna energii i nie czuję się staro. Często czuję się młodo wśród starszych osób, również wśród moich rówieśników. W Polsce pokutują mity, że osoby starsze to staruchy etc. W reklamach starsze osoby prawie wyłącznie pokazywane są w kontekście chorób, dolegliwości, problemów z motoryką etc. Tymczasem moje życie i świat moich rówieśników oraz osób sporo starszych ode mnie wygląda inaczej. Na co dzień mam kontakt z osobami z pasją, z energicznymi ludźmi i bardzo chciałabym, żeby taki wzorzec życia dojrzałych ludzi był przekazywany młodszym pokoleniom oraz tym silversom, którzy szukają inspiracji. Uważam, że pokazywanie wieku w kontekście chorób jest dołujące. Jest to frustrujące. Nawet nie mając depresji można jej się nabawić widząc taką wizję życia na emeryturze. Wygląda to tak jakby marketingowcy i marki nas nie rozumieli.

Miło było Panią poznać, dziękuję za rozmowę. Kinga Ciukta
 

Kobieta orkiestra, ogrodniczka, kobieta świetnie gotująca i zawsze myśląca o swoim stylu

./uploads/Silversi_rządzą/31ac327df80eaf711fff4394edae3805.png
./uploads/Silversi_rządzą/30df8c2df38f0af750a9847be6717f95.jpg
./uploads/Silversi_rządzą/20a7f259e09629ed25d03155fad4fbac.jpg
./uploads/Silversi_rządzą/ab26b8036bc9936c5b11a014f0191d79.jpg
1 komentarzy
Sortuj według
By komentować wpisy zaloguj się lub stwórz konto
barteksibiga

👴👵

Lubię to odpowiedz

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. ……. z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie.
barteksibiga

👴👵

Lubię to odpowiedz

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. ……. z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie.