Gify i emotikony w Messengerze - czyli rozwiewamy tajemnice

Gify i emotikony w Messengerze - czyli rozwiewamy tajemnice
autor
  • Czym są emotikony?
  • Co to są gify?
  • Jak wstawiać emotikony i gify w konwersacji ze znajomymi.

W ramach aplikacji Messenger możemy wzbogacić rozmowy wieloma różnymi środkami przekazu! Od jakiegoś już czasu triumfy święcą przede wszystkim emotikony i GIF-y. Poniżej pokazujemy, czym są i jak je znaleźć na Messengerze.
 

Czym są emotikony i jak z nich korzystać?

Emotikony to małe rysunki, najczęściej pojedynczych rzeczy czy postaci, którymi możemy czasem zastąpić wiadomość lub dodać do niej dodatkową informację, którą normalnie wyrazilibyśmy w sposób werbalny, np. kciuk w górę jako wiadomość zamiast „OK, dobrze” czy buźka z uśmiechem i łzami jako znak, że coś bawi nas do łez.

Emotikony znajdziemy w zaznaczonym na zdjęciu powyżej miejscu – wystarczy kliknąć na ikonę, na której jest uśmiech, i już rozwija się obszerna lista małych obrazków. W drugiej opcji panelu Messengera (mamy 2 opcje co wyjaśnialiśmy w materiale: https://spoti.pl/blogbook/id/8/poznaj-messenger-na-komputerze-desktopie-lacz-sie-z-bliskimi-w-sieci-i-prowadz-wideo-rozmowy-dzieki-komunikatorowi-facebooka) pojawia się ta sama ikona.

./uploads/SPOTI/fbdeec5042c0caff9f0002c39d72371f.png

Co to są gify i jak z nich korzystać?

GIF-y, czyli króciutkie wideo, to coraz bardziej zyskująca na popularności forma przekazywania sobie informacji. GIF-em może stać się w zasadzie każdym fragment nagrania wideo, są również takie stworzone z obrazków, np. gwiazd, które się iskrzą. Ten rodzaj animacji również, tak jak emotikony, wyraża informacje werbalne, których przez tekst pisany nie sposób w pełni przekazać.

GIF-y mogą jednak zawierać również krótki tekst, przez co przekazują często więcej informacji niż emotikony, które są jedynie formami graficznymi, bez tekstu.

Listę GIF-ów znajdziemy zaraz obok emotikonów, wystarczy kliknąć ikonę z napisem „GIF”. Gdy rozwiniemy tę opcję, nad listą ruchomych obrazków pojawi się wyszukiwarka – wpisz tam jakieś słowo i zobacz, jakie GIF-y je wyrażają. To naprawdę niesamowita, ciekawa i zabawna baza krótkich animacji! A może poznasz któryś fragment ze swojego ulubionego filmu?

./uploads/SPOTI/026afbf043c711bbc37286592002a793.png

Messenger to aplikacja, które oferuje mnóstwo ciekawych możliwości przekazywania wiadomości, czego przykładem są GIF-y czy emotikony. Podstawową funkcją programu jest jednak umożliwienie jego użytkownikom komunikowania się ze sobą na różne sposoby – przez wiadomość tekstową, głosową oraz wideorozmowę. To bardzo wygodne i przydatne, dlatego warto mieć konto na Facebooku i Messengera. Dzięki temu, jeśli tylko będziemy mieli dostęp do internetu, zawsze będziemy mogli skontaktować się z najbliższymi i będziemy mogli zobaczyć ich, nawet będąc na drugim końcu świata! Pisaliśmy o tym w materiale: https://spoti.pl/blogbook/id/8/poznaj-messenger-na-komputerze-desktopie-lacz-sie-z-bliskimi-w-sieci-i-prowadz-wideo-rozmowy-dzieki-komunikatorowi-facebooka
 

0 komentarzy
Sortuj według
By komentować wpisy zaloguj się lub stwórz konto