Spoti.pl

x
avatar

slawomirkrempa

Dołączył(a) do spoti.pl 2011-03-07

Opublikowanych dokumentów: 3

Subskrybentów: 0

Subskrypcji: 0

Imię i nazwisko:

Sławomir Krempa

Data urodzenia:

1985-07-27

Państwo, miasto:

Polska, Bytom

Moja strona:

www.magazynczytam.pl

Numer telefonu:

531556031

O mnie:

tak zwany redaktor naczelny wortalu literackiego Granice.pl

Lista publikacji

 • okładka
  2011-07-31 22:58
  czytam_13
  Na letnią niepogodę zapraszamy Was do odbywania podróży – tych literackich. Tematem przewodnim nowego numeru e-magazynu o książkach „Czytam” są właśnie podróże i możemy zagwarantować, że na naszych łamach pogoda będzie dopisywać, a humory – sprzyjać. Tym bardziej, że odwiedzili nas goście szczególni. Znana miłośniczka gór, Anna Czerwińska, zaprasza nas na wyprawę na szczyt. Marek Tomalik zabierze nas do Australii i ukaże cudowny koloryt tego kraju. Mamy nadzieję, że wywiady z tymi twórcami zachęcą Was również do sięgnięcia po ich książki. Na tym nie koniec. W numerze cudowne, choć mało znane zakątki Polski ukazuje Jan Siwmir. Pisarka Jolanta Kwiatkowska oferuje wczasy all inclusive, a Daniel Koziarski, autor „Socjopaty…”, wybiera się wraz z czytelnikami do Rzymu. Wszystkie teksty wzbogacają zachwycające zdjęcia. W ramach podróży literackich bliżej przyjrzymy się twórczości Józefa Barana. Ale podróże to nie wszystko – Małgorzata Gołaszewska odsłoni przed Wami tajemnice wydarzeń historycznych bez szczególnego znaczenia, w przypadku których wszyscy wmawiają nam, że są to punkty zwrotne w historii! Są znakomite felietony, są najlepsze lektury na długą drogę pociągiem. Jest też kilka innych tekstów, które z pewnością sami odkryjecie i w pełni docenicie. Wspaniałej lektury i najpiękniejszej podróży w życiu. Podróży z e-magazynem o książkach „Czytam”.
  Status: Gotowy
  Czytaj

 • okładka
  2011-06-18 13:45
  Czytam nr 12 Zbrodnia i kryminał
  - Bardzo lubię polską kuchnię – wyznaje Malwinie Szymańskiej Marlena de Blasi. Zapomnianą zbrodnię katyńską przypomina Tadeusz Kisielewski, poznajemy też historię zabójcy-eleganta. Nowy numer „Czytam” poświęcony jest właśnie zbrodni i historiom kryminalnym. Opowiadania kryminalne prezentują Jolanta Kwiatkowska, Jan Siwmir, Piotr Pochuro oraz Gabriel Augustyn. W numerze także felieton Jana Koźbiela. Na łamy powraca, wybierając się pociągiem przez literaturę Joanna Janowicz, Małgorzata Gołaszewska polemizuje z badaczami, którzy twierdzą, że… inteligencja szkodzi. Grzegorz Raczek prezentuje swoje „Nauki Mistrza Yo”. W numerze także kolejne odcinki „Ogólnej teorii jesieni” Tomasza Sobieraja i „Alei Róż” Wioletty Sobieraj. Wraz z Agnieszką Żak przyglądamy się temu, jak e-książka zaistniała na Warszawskich Targach Książki. Wręczamy nagrody dla najlepszych książek dla młodych czytelników. Kilka chwil spędzamy z grą planszową oraz poznajemy film na podstawie powieści Cormaca McCarthy'ego
  Status: Gotowy
  Czytaj

 • okładka
  2011-05-16 23:04
  Czytam nr 11 Nie tylko dla kobiet
  "Jestem z tej samej gliny" - deklaruje w udzielonym naszemu pismu wywiadzie Małgorzata Gutowska-Adamczyk, autorka "Cukierni pod Amorem". O zbrodni w raju opowiada Magdalena Lewańska, Jan Siwmir uderza "kwiatkiem w kobietę", a Daniel Koziarski występuje w "Monodramie". Tak zaczyna się nowy, bardzo kobiecy numer e-magazynu o książkach "Czytam". Prowincjonalna nauczycielka - popularna blogerka - poleca lektury "Nie tylko dla kobiet". Książki i filmy bardzo kobiece poleca również Kamil Świątkowski, autor popularnego blogu przykominku.com Gabriel Augustyn zadręcza innego, Tomasz Sobieraj przedstawia "Ogólną teorię jesieni", a z Wiolettą Sobieraj będziemy mieli okazję przejść się "Aleją róż". W ten sposób rozpoczynamy publikowanie w naszym piśmie dwóch powieści w odcinkach, które co miesiąc będziecie mogli przeczytać. "Wiosna przyjdzie i tak" - twierdzi autorka popularnych powieści obyczajowych, Katarzyna Enerlich. Jan Giemza z serwisu BookZNami z kolei zachęca, by pożegnać się ostatecznie z dietą Dukana i innymi torturami. Małgorzata Gołaszewska mówi o związkach filmu ze sprawą kobiecą. Adam Maniura twierdzi, nieco kontrowersyjnie, że kobiecość to siła, nie słabość. Tradycyjnie wspólnie z serwisem Histmag.org podejmujemy tematykę historyczną. Nie mogło więc zabraknąć na naszych łamach kolejnej spośród kobiet średniowiecza. Dyskutujemy na temat „Żniw” Grossa, czytania i nie czytania. Omawiamy najciekawsze ekranizacje. Zamieszczamy felietony. Wspaniałej lektury!
  Status: Gotowy
  Czytaj


Pomoc